; CP Gıda | CP TÜRKİYE

Dünya'da CP

Faaliyetlerine 1921 yılında Tayland’da başlayan Charoen Pokphand Group Co. Ltd. C.P.'nin ana şirketi olarak hizmet vermektedir. Grup. Bir holding şirketi olarak, Charoen Pokphand Group Co., Ltd., Tayland'da ve 21 ülkede iştirak hisselerine sahiptir. CP Grup, 8 iş kolunda faaliyet göstermektedir: Tarımsal Sanayi ve Gıda, Perakende ve Dağıtım, Medya ve Telekomünikasyon, E-Ticaret ve Dijital, Gayrimenkul Geliştirme, Otomotiv ve Endüstriyel Ürünler, İlaç, Finans ve Sigorta.

“CP Group, 2022'de dünyanın en iyi 10 hayvan yemi üreticisi listesinde 1. sırada yer alıyor.”

Türkiye'de CP

1986 yılında “CP Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş (CP) “ olarak Türkiye’ de faaliyetlerine başlayan şirketimiz hayvan yemi, etlik ve yumurtalık civciv, piliç eti ve ileri işlenmiş piliç eti ürünleri konusunda büyük ölçekli yatırımlarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. CP,uluslararası teknolojisi ve kalitesiyle gerek yem sektörünün, gerekse piliç eti sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

CP Türkiye, Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendislerinden oluşan tecrübeli ve uzman teknik kadrosuyla Türkiye’nin farklı yerlerinde hizmet veren 6 adet yem fabrikasında uluslararası kalite standartlarında ürettiği hayvan yemleriyle yıllardır üreticilere en iyi hizmeti sunmaktadır. Yıllık 1.200.000 tonun üzerinde üretim yapan CP Yem, yem sektörünün lider firmalarındandır.

Bugün, Türkiye’de 1200 çalışanıyla hizmet veren CP Grup, Türkiye’de kazandığını yine Türkiye’de yatırım yaparak değerlendiren, yeni istihdam olanakları yaratan, piliç ve yem sektörünün en güçlü ve köklü kuruluşudur.

CP Türkiye, 2010 ve 2011 yılında, "En İyi Marka", "Tüketici Kalite Ödülü" ve "2011 Avrupa Birliği Kalite" ödüllerine ek olarak 2016 yılında “Beğenilen Lezzet” seçilerek başarılarına yenilerini katmıştır.